Jeżeli ktoś będzie chciał sprzedać obecnie mieszkanie czy dom, które pochodzą sprzed 2009 roku, to musi pamiętać o tym, żeby spełnić jedną ważną formalność. Mianowicie chodzi o świadectwo energetyczne, które jest konieczne przy takiej transakcji. Za niedopełnienie tego grożą dość poważne finansowe konsekwencje, dlatego też nie warto o nim zapominać. Dotyczy to zresztą nie tylko samej sprzedaży, ale też i wynajmu, w jego przypadku również wspomniany dokument będzie potrzebny.

Koszty wykonania tego typu świadectwa do wysokich nie należą, ewentualne kary wynoszą znacznie więcej. Jeżeli do ocenienia będzie nieduży dom czy mieszkanie, to bez problemów się uda zamknąć w sumie kilkuset złotych. Właściciele nieco większych nieruchomości też trochę więcej zapłacą, ale dla osoby prywatnej z reguły to nie przekroczy tysiąca. Nie powinno być też żadnego problemu z wyszukaniem fachowca czy też firmy, która to wykona.

Po podaniu w jednej z wyszukiwarek słów świadectwa energetyczne Wrocław dostanie się listę kontaktów, wystarczy jakiś wybrać, zadzwonić i umówić się wszystkie prace. Zapewne będzie trzeba podesłać wymagane dokumenty oraz zdjęcia budynku, ale to wszystko powie już osoba zajmująca się świadectwem. Tego typu dokument dostać można w formie elektronicznej i papierowej, obie są respektowane przez instytucje i urzędy. Jeśli w obiekcie nie będzie żadnych modyfikacji, to certyfikat będzie ważny przez 10 lat. Lecz jeśli wykonane zostaną jakieś duże przeróbki, to trzeba go będzie powtórzyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY