Właściciele domów mieszkalnych zaczynają rezygnować ze zwykłych domofonów wybierając wideodomofony. Różnice w cenie nie są duże, a zobaczenie kto czeka przed bramą nie tylko jest dużo bardziej wygodna, ale również polepsza bezpieczeństwo. Tradycyjny wideodomofon jednorodzinny składa się z co najmniej dwóch oddzielnych elementów, lecz zależnie od urządzenia może ich być więcej.

Pierwszą z nich jest jednostka zarządzająca sterowaniem, posiadająca wyświetlacz z kilkucalowym ekranem. Dzięki dużej ilości pikseli można bez żadnego problemu poznać osoby po drugiej stronie. Ponieważ jednostka posiadająca wyświetlacz musi być przykręcona w konkretnym miejscu, to przy dużym domu lepszym rozwiązaniem będzie pilot, którym da się kontrolować otwieranie bez konieczności ruszania się z miejsca.

Całkiem nowe możliwości posiadają urządzenia z obsługą sieci bezprzewodową. W przypadku takich modeli można sterować całością przy użyciu aplikacji na smartfona, bez potrzeby przebywania w domu. Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń tego typu jest wideodomofon eura, niezwykle często wybierany przez klientów z całego kraju. Kolejną ważną częścią wideodomofonów jest jednostka zewnętrzna, montowana przy bramie.

Jednostka wyposażona jest w kamerę, z której obraz przy pomocy sieci wi-fi albo kabli dostarczany jest do domu. Dla właścicieli domów bliźniaczych ciekawą opcją może też być wideodomofon dwurodzinny. To urządzenie sprawdzi się doskonale w przypadku, kiedy jest jedna brama wejściowa i dwa osobne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY