Wybór najlepiej pasującego stołu do salonu czy jadalni jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim spore znaczenie mieć będzie ilość dostępnej powierzchni, gdyż to bezpośrednio wpływa na rozmiary blatu. Pasuje bowiem zapewnić co najmniej 60 cm wolnej przestrzeni na wysunięcie krzeseł, ale także i około 40 cm blatu, tak żeby się na nim wygodnie zmieścił komplet naczyń.

Rzecz jasna jeżeli ktoś dysponuje kuchnią o niedużej powierzchni to może nie trzymać się tych wytycznych, lecz o wygodzie i komforcie raczej wtedy nie będzie mowy. Kolejną istotną sprawą jest kształt blatu. Największą popularnością obecnie cieszą się typowe prostokąty, lecz spora ilość kupujących także się decyduje na drewniany stół okrągły rozkładany.

Stoły okrągłe dysponują tą zaletą, że dużo korzystniej się prezentują wizualnie w mniejszych wnętrzach, a jednocześnie zapewniają dużo wygody i funkcjonalności. Na pewno warto zastanowić się też nad mechanizmem rozkładania czy rozsuwania. Taki okrągły stół rozkładany po złożeniu nie będzie zajmował dużo miejsca, a jeśli okaże się to potrzebne, to szybko można będzie zwiększyć jego długość. Jeśli chodzi o materiały, to możliwości w tym zakresie są całkiem spore. Uniwersalne i ponadczasowe jest drewno, nie tylko bardzo ładnie ono wygląda, lecz również gwarantuje dużą trwałość. Do bardziej nowoczesnych wnętrz można wybrać jakiś model wykonany ze szkła, z nogami z metalu. Niezwykle ciekawie i oryginalnie prezentują się też stoły zrobione z żywicy i drewna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY