Wiele osób kupując albo sprzedając swoje mieszkanie decyduje się na skorzystanie z usług jakiegoś pośrednika nieruchomości. Co oczywiste nie za darmo, bowiem od każdej atrakcji takie biuro będzie pobierać prowizję, która przeważnie wynosi kilka procent. Jednak u pewnych osób współpraca z takimi biurami budzić będzie dużo kontrowersji i emocji, zwłaszcza jeżeli ktoś z tym miał jakieś niemiłe wspomnienia. O co w gruncie rzeczy wcale tak trudno nie jest, gdyż czasem się słyszy o naprawdę różnych historiach, niekoniecznie pozytywnych.

Z tego też powodu zanim podpisze się jakąś umowę, to należy na parę istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę, tak żeby później nie być rozczarowanym. Przede wszystkim ważne będą umiejętności i doświadczenie pracujących w takim biurze agentów. Zawód ten będzie bowiem wymagał szerokiej wiedzy z różnych dziedzin, co umożliwi wyszukanie lokalu pasującego klientowi oraz przeprowadzenie w bezpieczny sposób całej transakcji.

Co oznacza że agenci muszą znać bardzo dobrze obowiązujące przepisy, ale też i tematy wiążące się z marketingiem czy aspektami technicznymi. Część takiej wiedzy uzyskać można z książek i internetu, lecz część zdobyć można wyłącznie poprzez doświadczenia płynące z kolejnych transakcji. Lecz pamiętać należy o tym, że to doświadczenie i wiedza niekoniecznie będą miały przełożenie na poziom obsługi swoich klientów. A to można na przykład sprawdzić przez umieszczane w sieci opinie, które są do znalezienia w społecznościowych mediach albo wizytówkach firmy.

Do takich opinii należy jednak podchodzić dość ostrożnie, gdyż nie wszystkie rzeczywiście są pisane przez klientów. Dużo powiedzieć też może pierwsza rozmowa, w czasie której agent powinien dowiedzieć się najważniejszych rzeczy na temat oczekiwań związanych z nieruchomością. A następnie zaprezentować plan działania, którego głównym celem ma być skuteczne doprowadzenie do zakończenia oczekiwanej transakcji. Jeśli chodzi o ceny, to w zasadzie każde biuro nieruchomości koszalin mieć je będzie na podobnym poziomie, ale oczywiście zawsze można spróbować negocjacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY