Wykończenie domu czy mieszkania w taki sposób, aby wszystko było tam bezpieczne i funkcjonalne wcale nie jest takie proste. Do zastosowania są bowiem liczne elementy, jakich w pierwszej chwili nie widać zupełnie, a które są bardzo potrzebne. Niestety często budowlańcy z jakiś powodów zapominają o nich, a później w przypadku inspekcji właściciel ma jakieś kłopoty.

Czasami najnormalniej nie chce im się wysilać, ponieważ montaż wiązał się będzie z jakimś nakładem pracy, i po prostu będą woleli nie zrobić z tym nic. Dotyczy to tak naprawdę wszystkich rodzajów instalacji, chociażby przy wodzie niezbędny będzie wygodny dostęp do zaworów czy liczników, a przy systemie wentylacji jakieś miejsce do kontroli przewodów. Do takich zastosowań idealnie się nadaje jakaś dopasowana Klapa rewizyjna, przy pomocy jakiej bardzo łatwo można się będzie dostać do wnętrza.

Tego typu klapy składają się najczęściej z ramki, którą montuje się w ścianie czy płycie gipsowo-kartonowej, oraz zamykanych drzwiczek. Ramki najczęściej wykonuje się ze stali, jeśli montowane one będą w wilgotnym pomieszczeniu, to należy sprawdzić, jaką mają odporność na rdzę.

Z kolei drzwiczki również często oferowane są w wersji stalowej, lecz można też spotkać je zrobione z innych materiałów. Dzięki temu wszystkie klapy ei60 idealnie mogą zostać wpasowane we wnętrze, tak że w zasadzie ich nie będzie wcale widać. Można je bowiem na przykład pomalować, przykleić płytki czy wykończyć w jakiś inny sposób.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY