Osoby które planują wyremontowanie łazienki bardzo często stają przed problemem wyboru odpowiednich płytek. Ich wybór jest bowiem w sklepach tak duży, że niekiedy jest się po prostu ciężko ostatecznie zdecydować, tak dużo różnych wzorów będzie się podobać. A możliwości w tym zakresie raczej nie brakuje, ponieważ rodzimi wytwórcy mają pokaźną ofertę swoich produktów, a w wielu sklepach można też kupić naprawdę oryginalne i ciekawe włoskie płytki.

Przy wyborze należy mieć na uwadze parę ważnych kwestii. Przede wszystkim dla wszystkich kupujących ważny będzie wzór i kolorystyka, jakie należy dopasować do powierzchni łazienki. Przy łazienkach dużych nie ma znaczenia, czy ułożona na ścianie glazura będzie w ciemnej czy jasnej kolorystyce, ponieważ każda z nich dobrze się sprawdzi. W łazienkach mniejszych na pewno lepiej postawić na jasne barwy – zbyt ciemne plytki drewnopodobne pomniejszą jeszcze optycznie przestrzeń. To samo jest z rozmiarami płytek.

Aktualnie coraz częściej klienci decydują się na naprawdę duże płytki, lecz one także w małej łazience niekoniecznie się sprawdzą. To, o czym wiele osób nie pamięta podczas zakupu, to parametry techniczne, a te także mają duże znaczenie. Zwłaszcza jest to ważne przy płytkach podłogowych, które powinny być jak najodporniejsze na mechaniczne uszkodzenia, a także mieć wysoką antypoślizgowość. Jeśli się wybiera mozaiki gresowe, to te ostatnie cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY