Zakup okien do mieszkania czy domu jest inwestycją na długie lata, z tego też powodu warto zastanowić się dobrze nad wyborem. Przede wszystkim tego typu okna muszą spełniać niezbędne wymagania które dotyczą termicznej izolacji i dźwiękoszczelności. Z tego też powodu należy wybierać modele posiadające możliwie niski współczynnik przenikalności cieplnej, tak żeby możliwie jak najbardziej ograniczyć zużycie energii do ogrzewania. Zdecydowanie lepiej będzie dołożyć nieco do okna z lepszymi parametrami, gdyż szybko się to zwróci w postaci obniżonych rachunków.

Dobra dźwiękoszczelność jest z kolei potrzebna gdy mieszkanie będzie się znajdowało w jakiejś ruchliwej okolicy, umożliwi to zachowanie ciszy w środku. Kolejną istotną kwestią jest materiał, z którego okna są wykonane. PCV jest bardzo trwałe i wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a poza tym korzystnie się przedstawia pod względem cenowym. W dalszym ciągu wielu klientów kupuje okna wykonane w tej technologii, zwłaszcza że posiadają one bardzo dobre parametry.

Trochę więcej kosztują modele z drewna, jakie w ostatnim czasie znowu bardzo zyskały na popularności. Nowością są okna drewniano-aluminiowe, które mają aluminiowe nakładki, zabezpieczające przed mechanicznymi uszkodzeniami. Warto zastanowić się też nad różnymi nowinkami technologicznymi, jakie producent drzwi drewnianych dostarcza w swoich produktach. Przy niedużych dodatkowych wydatkach można znacznie zwiększyć funkcjonalność, na przykład dzięki wbudowanym osłonom przeciwsłonecznym czy wymianie powietrza bez potrzeby otwierania.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY