Miłośnicy podróżowania, kiedy planują odpoczynek, zazwyczaj muszą wybierać pomiędzy zwiedzaniem a wczasami. Swoistą nowością w biurach podróży są wyjazdy rodzaju 7+7. Propozycje tego rodzaju to na ogół objazdówka, do której dołączyć można 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w państwach basenu Morza Śródziemnego, niemniej jednak nie tylko. Coraz to entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają również na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen uroku kraj przyciąga zarówno doskonałą przyrodą, jak też i niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie lub Trogirze.

Niesłychanie atrakcyjne są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wręcz zobaczyć trzeba Park Narodowy Krka i bajkowe Plitvickie Jeziora. Turkusowe jeziora połączone ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży. Różnorodne eskapady do Chorwacji i krajów sąsiednich można co roku odkryć w turystycznych katalogach. Letnie miesiące to czas idealny, aby zaplanować wakacyjny urlop.

Atrakcyjną opcją ostatnio są niemniej jednak także możliwości kupna nieruchomości, aby zawsze mieć swoje lokum – nieruchomości online chorwacja. Nie zawsze niemniej jednak imponującym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz to więcej osób z zapałem zwiedza pozostałe kraje Europy. Kolosalną popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, która słynie z niższych cen, imponujących zabytków, pięknej przyrody oraz perfekcyjnej, letniej pogody. Ci, którzy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, zwykle decydują się na zobaczenie tych najogromniejszych chorwackich atrakcji.

Zaliczają się do nich bez kwestionowania najogromniejsze miasta kraju. Szczególną uwagę zwraca przede wszystkim Dubrownik, jakiego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est też Split innymi słowy największe miasto Chorwacji. W tym doskonałym, starym chorwackim mieście w bajeczny sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób też ominąć Trogir.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY