XXI wiek to okres, kiedy tak właściwie postęp techniczny oraz rozwój coraz to przyjaźniejszych technologii pozwala nam na otaczanie się przedmiotami rewelacyjnie wykonanymi z najróżniejszych dostępnych na rynku materiałów.

Tworząc mieszkanie na ogół największy kłopot posiadamy z sprzętami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to w większości wypadków fronty kuchenne. Do doboru posiadamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej i z płyty meblowej, fronty lakierowane oraz szklane.

Czoła kuchenne drewniane wyglądają wybitnie ładnie, drzewo wdzięcznie przedstawia się w kuchni i sprawia, iż wnętrze wydaje się bardziej przytulne, niestety stolarze niechętnie zajmują się egzekwowaniem frontów kuchennych z drzewa, bo ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie pozostało godnie wysuszone. Zawiasy nadto obciążone kłopotliwymi drzwiczkami z drewna prędzej się zużywają.

Drewniane fronty mają jednak zaletę, jakiej inne nie mają można je oczyścić ze starej farby wyszlifować i pomalować na nowo. Po ukończonym remoncie albo otoczenia finalnych prac stajemy przed trudnym wyborem akcesoriów i naturalnie mebli. Najtrudniejszy jest dobór mebli kuchennych, bowiem tutaj nie liczy się wyłącznie funkcjonalność mebli, ale też ich estetyczny i modny wygląd.

Podczas wyboru kierujemy się głównie wyglądem frontów kuchennych, dopasowujemy je do położonej już podłogi i płytek a jeżeli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne też powinny być gruntownie przemyślane pod względem materiału, z jakiego będą wykonane i koloru – przetestuj Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych przystają fronty drewniane, jakie pięknie się prezentują, wolno je odnawiać zdrapując farbę i pomalować na dowolny kolor, lecz są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do nadzwyczaj ciężkich, co powoduje prędkie niszczenie się zawiasów, jakie wykrzywiają się pod naporem zbyt wielkiego ciężaru. Drzewo nieprawidłowo wysuszone będzie się wypaczać i rozsychać, co jest największą wadą tego typu frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, które z powodzeniem są w stanie podmienić fronty drewniane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY