Zakup odpowiedniej wagi do laboratorium nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak początkowo będzie się wydawało. W specjalistycznych sklepach wybór wag laboratoryjnych naprawdę jest spory, z tego też powodu warto wiedzieć, na jakie sprawy należy zwracać uwagę przy szukaniu. Przede wszystkim trzeba określić posiadany budżet i sprawdzić, czy w ramach niego uda się znaleźć urządzenie, którego będzie się potrzebować.

W związku z tym że w różnego rodzaju pomiarach niezwykle istotna jest dokładność i precyzja, to nie warto się decydować na urządzenia jakiś nieznanych firm, co do których nie będzie żadnej pewności jeśli chodzi o jakość. Dobre, sprawdzone wagi są oferowane przez wielu producentów, i na pewno uda się znaleźć model odpowiadający oczekiwaniom i potrzebom. Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić swoją uwagę przy wyborze, jest wspominana już precyzja i dokładność. A to zależy przede wszystkim od tego, do jakiego rodzaju pomiarów będzie stosowane urządzenie.

Przy normalnych zastosowaniach przeważnie są wybierane wagi ohaus o dokładności 0,1 lub 0,01 mg, lecz niekiedy może to być za mało. W wielu przypadkach trzeba też zwrócić uwagę na pojemność wagi, to znaczy największą masę, jaka może być zmierzona przy jej użyciu. Z uwagi na specyfikę użytkowania bardzo ważne będzie to, czy dany sprzęt dysponuje odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi jego parametry techniczne. Na samym początku sprawdzić należy certyfikat kalibracji, potwierdzający że urządzenie zostało dokładnie zweryfikowane i można go legalnie użytkować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY