W aranżacjach przestrzeni dziennej musimy postawić na meble i wyposażenie, które z jednej strony pozwolą naszym dzieciom na prawidłowy rozwój, a z drugiej strony będą spełniały również funkcję rozrywkową. Oczywiście kluczowym elementem pokoju nastolatka jest biurko. Powinno ono być zawsze dobierane pod kątem potrzeb naszego dziecka oraz jego cech psychofizycznych i możliwości. Odpowiednio szeroki blat pozwoli dziecku na odrabianie zadań domowych, czy też regularną naukę. Na takim blacie znajdzie się miejsce na książki, zeszyty, akcesoria szkolne oraz lampkę, które doświetli tą przestrzeń.

Biurko w pokoju nastolatka to nie tylko miejsce do nauki. To przy nim dziecko będzie mogło korzystać z komputera lub innych sprzętów elektronicznych w celach rozrywkowych. Obecnie dzieci bardzo często korzystają również z modelu edukacji zdalnej, dlatego komputer wówczas będzie służył zarówno w celach rozrywkowych oraz edukacyjnych. W przypadku nastolatka zwróćmy również uwagę na to, by biurko pozwalało na przechowywanie niezbędnych przedmiotów, w tym książek, zeszytów, czy ulubiony gier. Zadbamy o to wtedy, gdy postawimy na modele biurek z przestronnymi szufladami i dodatkowymi półkami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór mebli do pokoju dziecięcego to bardzo odpowiedzialne zadanie. Meble te muszą być w pełni bezpieczne dla dzieci, dlatego starajmy się unikać ostrych zakończeń oraz biurek o wątpliwej jakości. Modele dedykowane dzieciom muszą powstawać z bezpiecznych i trwałych materiałów, które posłużą na lata. Ciekawym wariantem może być kupienie biurka, które rośnie razem z dzieckiem. Polega to na tym, że posiada ono regulowaną wysokość blatu, dzięki czemu jeden model biurka posłuży dłużej, a jego parametry techniczne będą dopasowywane do rozwoju dziecka.

Dobrze dobrane biurko, pod kątem potrzeb i możliwości naszego dziecka, to podstawa. W ten sposób korzystnie wpłyniemy na komfort i efektywność nauki oraz sprawimy, że naszemu dziecku niczego w tym procesie nie zabraknie. To również dbałość o zdrowie dziecka, ponieważ przy skrojonym na miarę biurku dużo łatwiej będzie mu zachować prawidłową pozycję siedzącą w trakcie nauki lub też zabawy. Pamiętajmy o tym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY