Nie bez przyczyny się mówi, że Boże Narodzenie są czasem największej sprzedaży w wielu branżach. To wtedy właśnie są kupowane ogromne ilości prezentów i upominków, wtedy też w dużej ilości domów pojawiają się żywe choinki. Dlatego jeżeli ktoś szuka inspiracji na ciekawy biznes w tym okresie, to może na przykład pomyśleć o sprzedaży naturalnych drzewek.

Rzecz jasna jak przy każdym innym biznesie, trzeba się będzie i do tego należycie przygotować. Jeżeli ktoś popełni jakieś błędy, o jakie w praktyce wcale nie jest tak trudno, to koniec końców zapewne straci na takiej działalności. A pamiętać trzeba, że choinki można sprzedawać w zasadzie jedynie do świąt, po tym czasie trzeba je będzie po prostu wyrzucić. Decydując się na choinkowy biznes w pierwszej kolejności trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Naprawdę polecane są lokalizacje przed centrami handlowymi i marketami, ale tam trzeba się liczyć z wysoką opłatą za wynajęcie a zapewne też i jakąś konkurencją. Spróbować też można sprzedawać na jednym z placów targowych, tam również można liczyć na sporą liczbę odwiedzających. Niektórzy z przedsiębiorców decydują się też na wynajęcie jakiegoś większego placu, zlokalizowanego przy jednej z ruchliwych ulic.

Rozwiązanie to ma o tyle zalety, że z reguły i tak jedzie się po choinkę samochodem, a jeżeli punkt sprzedaży zostanie dobrze oznaczony, to i wiele osób zapewne zatrzyma się w nim. A dużym plusem takich placów jest ilość dostępnego miejsca, co umożliwi posiadanie szerokiej oferty drzewek, w różnych wielkościach i gatunkach. Posiadając już zarezerwowane miejsce należy zadbać o to, żeby mieć czym handlować. Jeżeli ktoś nie posiada własnej plantacji, to najlepszą opcją będzie rozpoczęcie współpracy z jakąś hurtownią choinek. Hurtownie takie znajdzie się bez problemów w internecie, wpisując przykładowo w oknie wyszukiwarki hasło choinki cięte hurt śląskie i przeglądając otrzymane wyniki. Modele takiej współpracy mogą różnie wyglądać. W części przypadków będzie trzeba podjechać samemu po drzewka i zawieźć je na miejsce swoim transportem, lecz dużo hurtowni oferuje transport na terenie całego kraju. Jego koszty związane są z tym, jakie i ile drzewek się zamówi, i to będzie następna niezwykle ważna rzecz do ustalenia. Żeby dopasować swoją ofertę do dużej ilości klientów, to pasuje posiadać spore zróżnicowanie drzewek.

Z pewnością zabraknąć nie może klasycznych świerków i jodeł kaukaskich, szczególnie ostatni z tych gatunków cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Mimo że jest stosunkowo drogi, to jednak jego cenę rekompensować będzie piękny wygląd i świeży, żywiczny zapach. Ale dla większego zróżnicowania warto mieć także na placu świerki kłujące i srebrne, które mają ten plus w porównaniu ze zwyczajnym, że nie spadają z nich igły. Obowiązkowo trzeba zadbać o odpowiednie zróżnicowanie jeśli chodzi o wielkość. Zupełnie innych drzewek będą bowiem szukać osoby mieszkające w blokach, a innych posiadacze dużych, wysokich salonów. Jak więc widać, przy takim biznesie trzeba pamiętać o paru rzeczach, ale jeżeli zaplanuje się go odpowiednio, to na pewno można na tym zarobić.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY