Rynek nieruchomości całkiem niedawno spotkały spore zmiany. Zaczęły bowiem obowiązywać regulacje mówiące o potrzebie zrobienia energetycznych certyfikatów. Główną rolą tych certyfikatów jest ocena tego, jakie zużycie energii potrzebne będzie przy konkretnym obiekcie. Przede wszystkim będzie tu chodziło o ogrzewanie wnętrza, gdyż tu energetyczne zapotrzebowanie jest największe, ale też i wentylację, chłodzenie czy podgrzewanie wody użytkowej. A takie zapotrzebowanie może się bardzo różnić, chociażby z uwagi na poziom izolacji ścian czy szczelność i jakość zamontowanych okien.

Obecnie tego typu świadectwo posiadać muszą wszystkie budynki powstałe po 2009 roku, bez względu na plany ich właścicieli. Przy starszych budynkach świadectwo energetyczne potrzebne będzie wyłącznie wówczas, gdy ktoś zamierza je sprzedać czy wynająć. Lecz być może za jakiś czas i to się zmieni, bo prawdopodobnie weryfikować będzie trzeba także starsze budynki, mające nawet kilkadziesiąt lat. Sama weryfikacja nie może być wykonana przez przypadkową osobę, a jedynie przez kogoś, kto posiada uprawnienia do tego. Ale też doświadczenie i umiejętności które mu pozwalają zrobić dokładnie i rzetelnie.

Raczej nie będzie żadnego problemu z wyszukaniem kogoś, kto wszystkim się zajmie. Jeżeli nikogo znajomego się nie ma, to skorzystać można chociażby z internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło Świadectwo energetyczne mieszkania w bloku, a później przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY