Na rynku nieruchomości w dalszym ciągu można znaleźć dużo starych, zaniedbanych kamienic sprzed wielu lat. Ich prawny stan często nie jest uregulowany, co ma przełożenie na to, że nikt zainteresowany nie jest specjalnie tym, aby w inwestować w nie jakieś większe środki. Co najwyżej przeprowadzane są bieżące naprawy, które są konieczne aby trzymało się w całości, ale nic więcej. A niejednokrotnie stan techniczny obiektów nie jest najlepszy, chociażby z uwagi na kiepskie instalacje, ściany czy podłogi.

Spotkać jednak można niekiedy firmy, które zajmują się skupem takich kamienic, a następnie je poddają gruntownemu odnowieniu. Z reguły to będą kompleksowe prace, wykonywane pod nadzorem doświadczonego architekta, których celem jest przywrócenie dawnej świetności takim obiektom. Wszystko rzecz jasna się odbywa zgodnie z obowiązującymi przepisami, lecz również i ze świadomością tego, aby możliwie jak najbardziej oddać starego ducha budynku.

Takie firmy będą się zajmowały wszystkimi obszarami, zaczynając od kupna budynku, a kończąc na zgromadzeniu niezbędnych dokumentów. Transakcje są przeważnie skomplikowane i trudne, na przykład na wspomniane już wcześniej nie do końca uregulowane prawne aspekty. Dlatego też jeśli ktoś posiada kamienicę, którą chciałby sprzedać, to będzie się jednak musiał uzbroić w trochę cierpliwości. Oraz przede wszystkim wyszukać firmę oferującą tego typu usługi, przeglądając na przykład w sieci ogłoszenia typu mieszkanie w kamienicy na sprzedaż.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY