Niejednej osobie kuny będą się kojarzyły z miłymi zwierzątkami, lecz w rzeczywistości jest znacznie inaczej. Spora ilość właścicieli aut musiała oddać swoje samochody do warsztatu ze względu na przegryzione kable, te drapieżniki duże szkody także wyrządzają na strychach i poddaszach. Bardzo skutecznie tam niszczą izolację, a wypłoszenie ich na stałe wcale nie jest taką łatwą sprawą. Wiele osób szuka skutecznego pomysłu na to, jak pozbyć się kuny z poddasza, ale większość z nich w dłuższym okresie czasu zawodzi. Kuna na strychu niezwykle szybko się zadomowi w otoczeniu ludzi, i jeżeli znajdzie jakieś suche i osłonięte od wiatru miejsce, to zakłada tam gniazdo.

Metody takie jak głośne odgłosy, intensywne zapachy czy rozrzucona sierść psa z reguły nie zdają egzaminu, bo te drapieżniki bardzo szybko się przyzwyczajają. Z uwagi na obowiązujące przepisy nie można ich także zabijać, dlatego najskuteczniejszą metodą będzie ich odstraszenie. Można do tego celu wykorzystać na przykład odstraszacze elektroniczne, które uważane są aktualnie za najbardziej skuteczne.

Taki elektroniczny odstraszacz kun montuje się dookoła budynku, uwzględniając każde miejsce, przez które może się ona dostać do wnętrza. Prąd, który płynie przez przewody nie będzie powodował żadnego niebezpieczeństwa, lecz jest dość nieprzyjemny. Kuny przeważnie po paru wejściach rezygnują z takiego miejsca i znajdują inne, bez takich niespodzianek. Tak więc jeżeli ktoś ma problemy z tymi zwierzętami, to powinien znaleźć jakąś firmę, która zamontuje mu taki odstraszacz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY