Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest głównie z uwagi na wszechstronne właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach zależnie od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od 50 do 800 kHz. W takim przypadku również sporo uzależnione jest od ustawień.

Urządzenia podanej marki, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracy ze sterownikami PLC a także z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie rozmiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia znajduje się pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile ktoś zamierza się dowiadywać więcej, może także konsultować się z pracownikami. Przykładowe aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla klientów dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których najważniejszym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za trwałość i funkcjonalność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można również stosować w laboratoriach. Wdrażana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych maszyn, o wysokiej sprawności energetycznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY