Obiekty przemysłowe, typu produkcyjne hale, warsztaty czy magazyny różnią się znacznie od obiektów mieszkaniowych. Często mają one kilka metrów na wysokość, a przez drzwi wjadą do nich bez problemów nawet najwyższe auta. To wszystko wymaga całkowicie odmiennej budowy, także jeśli chodzić będzie o instalowane bramy przemysłowe Bydgoszcz. Na rynku jest wiele rodzajów bram, które się różnią parametrami technicznymi i przeznaczeniem. Dlatego też w każdym przypadku będzie szansa na dobranie rozwiązania, które najlepiej się sprawdzi się w danym przypadku. Podczas wyboru należy przede wszystkim zwrócić uwagę na mechaniczną wytrzymałość.

Z uwagi na dużą powierzchnię, która może niekiedy wynosić nawet do kilkunastu metrów kwadratowych, wszystkie części cechować się muszą wysoką sztywnością. Należy też pamiętać o podmuchach wiatru, o czym sporo osób zapomina. A to właśnie ze względu na tę właśnie powierzchnię generować będzie naprawdę duże siły, które cała konstrukcja musi wytrzymać. Żeby uzyskać tę wytrzymałość, to należy dobrać we właściwy sposób materiały. Najczęściej projektanci używają stali.

Jest ona mocna, sztywna i wytrzymała, a jeżeli się ją dobrze zabezpieczy przed korozją, to bez żadnego problemu da radę wytrzymać wiele lat użytkowania. Jednak elementy z niej zrobione cechują się stosunkowo dużą wagą, dlatego też jeśli to jest istotne, to można zdecydować się również na aluminium. Ono jest trochę droższe od stali i bardziej kłopotliwe w obrabianiu, za to znacznie mniej ważąc zapewnia odpowiedni poziom wytrzymałości.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY