Wielu ludzi nie ma nawet świadomości faktu, jak powierzchnie blatów narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nawet zwykłe jedzenie posiłków spowodować może pojawienie się różnych zarysowań, gdy są wtedy przesuwane szklanki albo talerze. Wylanie filiżanki kawy czy soku to z kolei ryzyko jakiś przebarwień, a ciepły garnek z zupą może spowodować zmiany na powierzchni od wysokiej temperatury.

Z takich też powodów wartą rozważenia opcją jest położenie na blacie jakiś podkładek czy mat ochronnych. Są one dostępne w wielu różnych wzorach i modelach, robi się je też z różnych rodzajów materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszy się korek i bambus. Są one lekkie i wytrzymałe, łatwo się je utrzymuje w czystości, a równocześnie bardzo ciekawie się prezentują. Naturalny wygląd powoduje, że się sprawdzą w prawie wszystkich wnętrzach, od klasycznych do nowoczesnych.

W sklepach znaleźć można naprawdę spory wybór podkładek tkaninowych. Te mają z kolei niezwykle różnorodne wzory i kolory, dzięki czemu dopasować je można praktycznie do każdej stylizacji. Dodatkowo są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ w razie potrzeby można je po prostu przeprać w pralce. Bardzo przydatnym rozwiązaniem są mniejsze i większe maty ochronne zrobione z bezbarwnego tworzywa. Z reguły będą one trochę większe od klasycznych podkładek, niektóre mogą zabezpieczyć nawet większą część stołu. Warto ich używać przy wszelkiego rodzaju manualnych pracach, na przykład majsterkowaniu albo malowaniu rysunków przez młodych artystów.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY