Jeśli ktoś będzie się decydował położyć na podłodze panele, to musi pamiętać o tym, że przy ich montażu konieczne jest zostawienie szczelin o szerokości kilku milimetrów. Są one niezwykle istotne do tego, aby podłoga właściwie pracowała, ale jednocześnie mało estetycznie wyglądają. Dlatego też do zamaskowania ich przeważnie stosuje się różnego rodzaju przypodłogowe listwy korner venezia. W sprzedaży wybór tego typu listew jest bardzo duży, co wcale nie oznacza że nie będzie problemów z zakupieniem jak najlepszej.

Dlatego na kilka ważnych rzeczy należy zwrócić uwagę, tak żeby być później całkowicie zadowolonym. Przede wszystkim listwy produkowane są z kilku różnych rodzajów materiałów. Największą popularnością aktualnie się cieszą modele zrobione z PCV, które są elastyczne, lekkie i trwałe. Dzięki mocno różnorodnej kolorystyce łatwo je można dopasować do koloru paneli czy ścian, a ich montowanie nie będzie wymagać specjalnych umiejętności czy też dysponowania specjalistycznym sprzętem.

Lecz dla niejednej osoby mogą wyglądać na zbyt sztuczne, one mogą poszukać czegoś pośród modeli zrobionych z MDF czy naturalnego drewna. Następną ważną kwestią będzie dobranie w prawidłowy sposób wysokości. Listwy przypodłogowe mogą mieć od czterech do nawet kilkunastu centymetrów, tak więc różnice naprawdę są spore. Przy wyborze warto trzymać się zasady, że im dane pomieszczenie będzie miało więcej wysokości, tym wyższe też mają być przykręcane listwy. A jeżeli ktoś będzie miał jakieś wątpliwości podczas wyboru, to może odwiedzić jakiś dobry Korner sklep oferujący takie produkty.

Pracownicy takiego sklepu nie tylko chętnie pomogą dopasować odpowiednią wysokość, lecz również kolor, a to będzie kolejną rzeczą do uwzględnienia. Jeszcze do niedawna listwy dobierane były najczęściej do barwy ścian czy podłogi, przez co nie było ich mocno widać. Aktualnie wybiera się coraz częściej zestawienia kontrastowe, które w większości przypadków bardzo ładnie wyglądają, dając wnętrzu oryginalnego, nowoczesnego wyglądu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY