Właściciele psów od wieków zadają sobie pytanie, jak bawić się ze szczeniakiem tak, by on nie rozrabiał, nie gryzł oraz nie czynił szkód. Istotnym problemem staje się tutaj także, czemu pies w trakcie zabawy nie traktuje właściciela, jako autorytetu, ale wprost zupełnie go ignoruje. Istnieje kilka zasad zabawy z psem, jakie należy zastosować, by zapewnienie psu zabawy było bezkonfliktowe oraz przyjemne dla wszystkich.

Jedną z najistotniejszych zasad jest, w związku z tym to, iż należy kierować się podobnymi kryteriami, jakie są w sforze. Jeśli pies podchodzi do właściciela a swym zachowaniem okazuje, że ma ochotę na zabawę w jego rozumowaniu oznacza to rozkaz wydany właścicielowi. Najczęściej w takiej sytuacji pies gryzie, szczeka a tym samym chce wywołać u swego pana uczucie złości i zdenerwowania. Jeżeli właściciel macha rękami chcąc obronić się przed psem, pupilek rozpatruje to, jako olśniewającą zabawę.

Aby zabawa z psem przebiegała w pełni komfortowo trzeba wpierw wyciszyć szczeniaka, zaś w tym celu można wziąć go na ręce oraz nie pozwalać na zachowania agresywne, czy też gryzienie. Jeżeli pies wyposażony jest w obrożę, wolno go za nią złapać i utrać się, aby usiadł. Takie zachowanie człowieka pies zrozumie, jako fakt, iż to właściciel dominuje i że należy go posłuchać. W jakim miejscu nabyć niezbędne zabawki i akcesoria? Wstąp na Sklep dla kota. To właściciel decyduje, kiedy sfinalizować zabawę ze swoim czworonogiem, właśnie dlatego nawet, jeśli pies nie ma ochoty jej zakończyć powinniśmy być w swym postanowieniu konsekwentni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY