Kupujących panele wielu konsumentów kieruje się tylko kolorem i ceną. Nie jest to słuszne albowiem materiał z jakiego są one wykonane oraz konserwacja mają decydujące znaczenie w ich trwałości w czasie użytkowania.

Najrówniej przy kupnie zdecydować się na jeden konkretny rodzaj w przeróżnych barwach oraz wzorach – więcej na panele w promocji sklep. Nie jest to jednak bystry wybór. Panele w toalecie będą poddane innym czynnikom aniżeli w sypialni bądź pomieszczeniu gospodarczym. Do sypialni starczą panele podłogowe średniej jakości o ciepłych kolorach lecz już do kuchni, panele powinny być odporne na wilgoć.

Muszą też posiadać grubszą pierwszą warstwę, co uchroni nas przed prędkim ścieraniem. Jeśli będziemy pragnęli zainstalować panele w pomieszczeniach gospodarczych, sprawa opisuje się całkiem inaczej. Zaraz po montażu przestrzeni musimy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji.

Czasem nieodzowna może być nawet powłoka ochronna. Wypada nie zapominać że panele nie są ze stali, lecz niejednokrotnie jest to nie do końca trwały materiał. W następstwie tego również wybór dobrego materiału powinien być dokonany ze względu na przeznaczenie, a nie cenę. Układając panele przy ścianie czy też rogu pomieszczenia szybko przekonamy się, że potrzebujemy czegoś do docinania elementów. Nie zaleca się tu piłek ręcznych gdyż panele powinny pozostać docięte co do milimetra.

Żeby cięcie było proste przyda nam się kątownik stolarski czy też poziomica. Kiedy ułożymy pierwsza linię paneli ma okazję się też okazać, że na składniach powstały maleńkie rowki. Wówczas także musimy użyć pasów uciskowych. Kiedy panele są składane na kleju najpoprawniej pozostawić założone pasy na kilkanaście minut.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY