Przestronność wiąże nam się z oczywistymi pomieszczeniami i ogromnymi oknami. Takie cechy posiada styl współczesny, a mianowicie przestronność oraz brak przepychu, nieprzydatnych mebli oraz zdobień. W stylu nowoczesnym zazwyczaj aranżują swoje mieszkania młodzi ludzie, którzy weszli w posiadanie własnego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. Jak uprzednio zauważyliśmy to przestronność znamionuje ten nowomodny klimat wnętrza.

Salon, który jest centrum należącej do nas posiadłości, coraz to częściej jest aranżowany jako jedna całość razem z kuchnią oraz jadalnią. Taka przestronność zezwoli na możliwość większego spożytkowania danej powierzchni. Nie każdy ma w domu obszerne pomieszczenie na salon, jednak każdy może skonstruować taki wynik. Istnieją pewne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne i zimne kolory ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony rezultat oprócz kolorów ścian mogą dać też połyskliwe materiały. Ciekawą opcją są także lamele ścienne – producent lameli drewnianych. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z lśniącego materiału zezwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem oraz chyba najprostszym jest ustawienie jak najmniejszej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny posiadać prosty oraz funkcjonalny kształt, bez zbędnych dekoracji, ewentualnie z wstawkami metalu lub też szkła.

By zdobyć przestronny efekt w salonie należy również unikać wszystkich dekoracyjnych detalów, które tylko zagraca pomieszczenie. Jeśli chodzi o okna, długie zasłony i firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, wobec tego w małych salonach, wymagane są jedynie żaluzje czy też rolety.

Jedynym detalem dekoracyjnym mogą być oryginalne o atrakcyjnych kontrastujących kolorach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga także optycznie powiększy salon, jednak jeżeli nie czujemy się dobrze w samych oczywistych kolorach, dodatki takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne są w stanie być ciemne niemniej jednak w zimnej tonacji, dając rezultat powiększenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY