Widłowe wózki są powszechnie używane w najróżniejszych halach produkcyjnych czy magazynach. Przy ich pomocy przewozić można cięższe, duże rzeczy, a także dzięki wysięgnikowi ustawiać je na dużej wysokości. Wózki widłowe są oferowane w wielu różnych rodzajach, różniących się na przykład typem stosowanego napędu. Dość różne są także opony stosowane w takich wózkach, a jest to jeden z ważniejszych elementów tych urządzeń.

Niektóre modele wózków pozwalają na zamontowanie tylko jednego rodzaju opon, przy innych jest większa elastyczność. Najbardziej popularne i najtańsze są pneumatyczne opony. Charakteryzują się one uniwersalnością i praktycznością, przez mogą być instalowane w zasadzie w w każdym tego typu pojeździe. Są one dostępne w dwóch wersjach, to znaczy diagonalnej i radialnej, a wybór odpowiedniego typu będzie uzależniony od miejsca i charakteru pracy. Sporym plusem opon z tej rodziny będzie ich niska cena i wysoki poziom uniwersalności, ale będzie się to wiązać z nieco niższą wytrzymałością na przebijanie.

Z tego też powodu w miejscach, w jakich ryzyko związane z przebiciem będzie wyższe, lepiej jest zastosować pełne opony. Ze względu na to, że one nie mają w środku powietrza, to ich odporność na mechaniczne uszkodzenia jest sporo większa. Lecz ta wersja opon cechuje się znacznie mniejszą amortyzacją, co w niektórych przypadkach spowodować nawet może uszkodzenie ładunku. Sporo na temat wyboru opon można będzie znaleźć w sieci, można w wyszukiwarce wpisać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY