Posiadacze ogrodów przy domu mają różne opcji na ich urządzenie. Jednym z oryginalniejszych, a z całą pewnością niezwykle praktycznych pomysłów, jest zakup huśtawki. Tego typu huśtawka ogrodowa jest świetnym miejscem do odpoczynku, można na niej poczytać książkę, po prostu się polenić, a nawet uciąć drzemkę. Wybór najlepszego modelu powinien być uzależniony od paru spraw. Przede wszystkim istotna jest ilość miejsca na postawienie.

Jeżeli powierzchnia ogrodu nie jest zbyt duża, to raczej lepiej zrezygnować z większych wersji. Najczęściej spotykany stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku osób będzie długi nawet na 2,5 metra, więc całość konstrukcji będzie zajmować spory obszar. Trzeba również mieć na uwadze metodę montażu.

Przy większych modelach zaleca się, aby były one stawiane na twardej powierzchni, takiej jak betonowe konstrukcje czy żwir. Następną sprawą, o którą należy zadbać, będzie bezpieczeństwo. Pomimo że pozornie huśtawka ogrodowa wydaje się zwyczajnym urządzeniem, na jakim ciężko zrobić sobie coś poważnego, to w praktyce jest to trochę inaczej. Jeżeli pod wpływem ciężaru kilku osób coś pęknie, to taka usterka zakończyć się może czymś poważnym. Dlatego ważne jest maksymalne obciążenie.

Musi być ono minimum dziesięć procent większe od całkowitej wagi korzystających ze sprzętu osób, lecz jeżeli będzie więcej, to nic się nie stanie. Przy czym trzeba zwrócić uwagę nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale też resztę osprzętu, czyli łańcuchy , liny, tuleje czy sprężyny. Każda z wymienionych części będzie decydować o maksymalnym udźwigu, ale też o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY