Pomysły na wykończenie mieszkania albo domu są nieograniczone. Dużo z takich rozwiązań jest znanych praktycznie każdemu, ale niektóre nie są wcale popularne. A mogą albo znacznie zwiększyć komfort użytkowania danego budynku, lub też zapewnić ciekawy, atrakcyjny wygląd.

Do pierwszej z tych grup na pewno należy hydroizolacja. O ile w przypadku fundamentów stosuje się ją powszechnie, o tyle wielu właścicieli podczas remontu łazienki nie decyduje się na nią. Nie z powodu kosztów, bo przy wszystkich wydatkach te będą stanowiły nieduży fragment wszystkiego, ale zwyczajnie z niewiedzy co do tego, jak tego typu rozwiązanie jest przydatne. Rozłożenie warstwy izolacyjnej w miejscach które są narażone na wilgoć, takich jak okolice brodzika lub wanny będzie zabezpieczeniem przed ewentualnym przeciekaniem i wszystko dokładnie uszczelni.

Z kolei do elewacji budynków w miejsce typowych tynków mineralnych użyć można specjalnych desek. Deska elewacyjna to ogromna ilość kolorów i wzorów, dzięki czemu można ją bez problemów dobrać do swojego domu. Świetnie się sprawdza zarówno na całych ścianach, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako element dekoracyjny przy okiennicach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne najczęściej produkuje się z naturalnego drewna.

Dzięki zastosowaniu odmian bardzo odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne i używaniu zaawansowanej impregnacji takie deski mogą wytrzymać długie lata w niezmienionym wyglądzie. A jeszcze jedną zaletą będzie prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY