Drzwi są obowiązującym detalem każdego budynku. Bez nich byłby hermetycznie zamkniętą przestrzenią, do jakiej nie wolno ani wejść, ani wyjść. W zależności od miejsca, w którym są montowane, drzwi można podzielić na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Wobec tego luksusowe drzwi zewnętrzne realizować muszą parę użytecznych funkcji. Powinny być przede wszystkim mocne i wytrzymałe. Odporne na próby włamania czy wyważenia – oto drzwi drewniane producent. Drzwi muszą też wygłuszać dźwięki docierające z zewnątrz. Cecha ta jest zwłaszcza znacząca, kiedy budynek jest zlokalizowany w ruchliwej oraz hałaśliwej dzielnicy miasta.

Wobec tego drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar muszą być też odporne na wykrzywianie. Warunki panujące w budynku i poza nim różnią się. Inna jest temperatura i wilgotność powietrza. Różnice te zaznaczają się szczególnie zimą.

Wnętrze budynku jest ocieplane, a temperatura na zewnątrz w szeregu przypadków spada poniżej zera. Drzwi powinny być odporne na powodowane przez to naprężenia. Istotna jest także zdolność zatrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Drzwi muszą w takim razie być należycie szczelne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY